OUTDOOR THERAPY - בי"ס למטפלים

בית הספר OUTDOOR THERAPY ללימודים מתקדמים למטפלים מיועד להעמיק את תחום פסיכותרפיה, הן כתיאוריה והן העמקת הכלים הטיפוליים. להעמיק את הדגש על החוויה ככלי טיפולי ולהעמיק את הקשר בין טיפולי ה- Outdoor לבין דיסציפלינות טיפוליות אחרות. בית הספר מנוהל ע"י ארני זקס, מטפלת בעזרת בעלי חיים, פסיכולוגית קלינית ופסיכותרפיסטית, וע"י אודליה דדי מטפלת בעזרת בעלי חיים, מנחת קבוצות בשילוב אומנויות ודוקטורנטית בפסיכולוגיה.

האני מאמין שלנו הוא שפסיכותרפיה היא מעבר למילים. אנחנו מאמינות כי טיפול המשלב טבע , בעלי חיים ויצירה, יוצר סביבה מרפאת, חוויה מתקנת וחיבור לכוחות הגדולים מהאדם. המפגש עם הטבע מותיר הן את המטפל והן את המטופל עם שלווה מעצימה, צמיחה והתחדשות. ומסייע לנו למצוא כוחות בתוכנו ולהגמיש דפוסים שהותנו.

תחום טיפולי ה- Outdoor, טיפול בעזרת בעלי חיים, טיפול בשטח, גננות טיפולית, טבע-תרפיה, רכיבה טיפולית, כלבנות ותחומים דומים, אינם נחשבים תואר שני טיפולי ולכן דלתם של בתי ספר אחרים לפסיכותרפיה אינם פתוחות בפני מטפלים במקצועות אלה, ביניהם מטפלים ותיקים ומנוסים. בית הספר OUTDOOR THERAPY ללימודים מתקדמים למטפלים, מיועד לתת מענה למטפלים בתחומים הללו מתוך אמונה כי הלימודים בתחום זה שווים ערך לכל תואר אחר משמעותיים ומקדמים ביותר ולכן יש לאפשר להם לימודי המשך והעמקה בתחום הפסיכותרפיה. (ראו גם: Söderström : 2012 The quality of the outdoor environment influences childrens health a cross-sectional study)

דרך לימוד התיאוריות הקלאסיות והתאמתם לתחום ייחודי זה , המטפל יגיע עם רמה גבוה של ידע תיאורטי ומעשי ומתוכו יוכל למצוא את הדרך הייחודית לו. כל סימסטר מורכב מקורסים תיאורתים ומסדנה מעשית בשטח. הדגש הלימודי יושם על כתיבה עכשווית מתוך הפסיכולוגיה התייחסותית ויושם דגש על טיפול בילדים וטיפול רגיש מגדר.


משחר ההיסטוריה האנושית נעשה שימוש בטבע בתהליכים טיפוליים חוויתים ומודל לצמיחה והתחדשות. טיפולי ה-outdoor משלבים סטינג שונה וייחודי שמרכזו "טיפול מחוץ לחדר" - טיפול פתוח, במרחב הטבעי, בשטח, בחצר, או בטבע המזדמן העירוני . טיפולים אלה משלבים חוויה של עשייה משותפת, לצד כלים שנלקחו מדיסציפלינות טיפוליות קלאסיות. סטינג פתוח הנושק למציאות היומיומית הולך ונהיה נפוץ ומוכח כיעיל ואף אופטימלי במצבים מסוימים ואוכלוסיות מסוימות. עולם הטיפול של היום מתקדם לתחום החוויה כגורם מרפא גם בתחום הטיפולים הקונבנציונליים.

מלבד סטינג ה-outdoor ניתן לראות היום משחקיות טיפוליות המשלבות הורים וילדים בגיל הרך, פסיכולוגים רפואיים שמטפלים בחולים במרחב בית החולים, ובתחום שלנו עולה כי ברוב בתי הספר בארץ נפתחות פינות חי ומשולבים מטפלים בתוך המערך הבית ספרי. בפנימיות משולבים יותר ויותר סדנאות בשטח ובני הנוער יוצאים למסעות הישרדות בטבע. גם בעולם המבוגרים הטיפולי (בכלא, במעונות יום למכורים, הוסטלים ועוד) ניתן לראות שילובים של פינות חי וסדנאות בטבע. נראה כי ההבנה כי שילוב טבע, שטח ובעלי חיים הוא צורך משמעותי וחשוב.

בנוסף, באין בית ספר לפסיכותרפיה באזור השפלה והדרום, מציע בית הספר outdoor therapy קורסים גם למטפלים אחרים שמשתמשים בחוויה טיפולית כחלק מארסנל כלי הטיפול, או שמעוניינים לחבור וללמוד איתנו. הלימוד יתקיים בסקטור הכפרי בסביבה טבעית המאפשרת מפגש בלתי אמצעי עם מרחב, צמחיה ובעלי חיים. לצד הלימוד הפרונטלי, משולבת גם החוויה כחלק משיטות הלימוד. 

לפירוט הקורסים לחצו כאן
 
קורסים וסדנאות 2016-2017
 
בית הספר OUTDOOR THERAPY מזמין אתכם להצטרף ללימודים בנושאים ייחודים המתמקדים בקשר שבין פסיכותרפיה לטיפול בעזרת בע"ח, שטח, רכיבה וכו... הלימודים יתקיימו בכל יום רביעי הראשון של החודש, החל מנובמבר 2016 מצ"ב רשימת הקורסים לשנה.
 
  מחצית א' נובמבר - פברואר  
19:30-20:45 הנחיית הורים ועבודה עם משפחות- בניית אינטק, הנחייה, טיפול משפחתי בשילוב בע"ח-תאוריה ומעשה.
 
 
20:45-22:00 הנחיית קבוצות בשילוב בע"ח תאוריה וחיבור לשטח, תוך מתן כלים לסטינג המשלב בע"ח/שטח.  
 ​  
               מחצית ב מרץ - יוני

19.30-       ז'ורנאל קלאב
– 
              מאמרים מאסכולת יחסי אובייקט
              וחיבורם לעולם הטיפול
              בעזרת בע"ח/שטח.
20.45
             CBT
-שילוב עבודה קוגניטיבית התנהגותית
               בטיפול בעזרת בע"ח/שטח

 
תנאי לימוד
  • הקורסים יתקיימו בימי רביעי  בגבעת ברנר או במושב עשרת, באיזור רחובות .
  • הלימודים פתוחים למטפלים בעלי תעודת  מטפל מכל הדיסציפלינות.
  • ניתן לבחור קורסים בודדים או את התוכנית התלת שנתית של 600 שעות לימוד שתקנה תעודת פסיכותפרפיסט מוכרת. 
עלויות:
  • עלות השתלמות/סדנה (8 מפגשים) 700 ש"ח. (מפגש בודד בעלות של 120 ש"ח)
  • עלות לתוכנית שנתית הכוללת 4 סדנאות 2,680 ש"ח לשנה.
  • 5% הנחה לחברי איגוד נפש חיה.
  • 10% לסטודנטים רשומים לתוכנית השנתית בשנה ב' (שנה שנייה)
לפרטים והרשמה:
  • הרשמה במייל outdoorsadna@gmail.com
  • לפרטים ובירורים התקשרו לארני 050-7561696 או אודליה 052-3732720

 
 
 
FacebookGoogle+Twitter