אודליה דדי

מטפלת בעזרת בעלי חיים וטבע, בעלת תואר שני M.A  בשילוב אומניות ודוקטורנטית (PsyD) לפסיכולוגיה, בדגש על טיפול קבוצתי. אני עוסקת מזה עשר שנים בטיפול בילדים, נוער ומבוגרים.
ההתמחות שלי בילדים היא בעיקר בהפרעות התנהגות, חרדה, דימוי עצמי נמוך, דיכאון, רגרסיה לצרכים- אנקופרזיס וקשיים רגשים נוספות.

עוד התמחיתי בטיפול קליני לנוער - הפרעות רגשיות, דימוי עצמי, הפרעות התנהגות וקשיים רגשיים נוספים. כרגע אני עובדת עם נוער ומבוגרים בקצה הרצף הטיפולי. בטיפולים שלי אני משלבת טיפולים דינאמיים בקליניקה הפרטית שלי וסדנאות טבע-תרפיה בשמורת טבע באזור השפלה והמרכז. 

אני מאמינה כי פסיכותרפיה היא לאפעם מעבר למילים. אני מאמינה כי טיפול המשלב טבע , בעלי חיים ויצירה, יוצר סביבה מרפאת, חוויה מתקנת וחיבור לכוחות הגדולים מהאדם ובעיקר משמעות מחודשת בתוך הכאוס היומיומי. 

כפי שמעידה הנטייה לבנות בתי מלון/מרפא רבים באיזורים מרוחקים מהעיר, ואריקסון, מתלמידיו של פרויד, נהג לשלוח את מטופליו לנוח בהרים כחלק מהתהליך הטיפולי (Berger&McLeod, 2006). אנחנו יוצאים לנפוש בצימר בהרים או נוסעים לאגם מרוחק בניו זילנד מאחר והטבע נחוץ לבריאותנו הנפשית.
כיום אנחנו רואים שלילדים שלנו לא פעם יש הכל, אך הם אינם מאושרים. דרך הטבע ובעלי החיים אנחנו יוצקים משמעות מחודשת בחייהם, משמעות של טוב, נתינה, חוסן נפשי והנאה. כל זה מתוך חיבור מעצים לכוחות הפנימיים שלהם, מתוך אמונה בעצמם ומתוך חוויה של מסוגלות.
 
 
FacebookGoogle+Twitter